Košík

Obchod: +421 904 359 191 info@mebik.sk

Renovácie: +421 904 005 261 renovacie@mebik.sk

https://mebik.sk/wp-content/uploads/2020/03/doprava3.pngDoprava ZDARMA pri objednávke nad 100€

základné cyklistické náradie pre cyklistov

Cyklistické náradie, ktoré by mal mať každý cyklista

Drobné nehody, ktoré si vyžadujú jednoduchú opravu bicykla, sa vyskytujú pravidelne. Či už ste rekreačný cyklista, alebo profesionál, určite ste sa stretli minimálne s defektom. Nie s každým problémom je potrebné utekať hneď do servisu. Niektoré základné opravy si viete spraviť aj svojpomocne doma. Je však k tomu potrebné mať správne cyklistické náradie. V tomto článku nájdete zoznam naradia, ktoré by mal vlastniť každý cyklista.

Montpáky

53596 0 0f2

Montpáky je potrebné mať neustále so sebou. Defekt vás môže prekvapiť kdekoľvek a bez páčok je oprava defektu náročná. Dobrou správou je, že toto náradie je lacné, malé a ľahké. Viete si ho tak zbaliť so sebou na každú cestu. Preto by ste ich určite mali vlastniť aj vy.

Nitovačka reťaze

nitovač

Ak sa vám počas jazdy roztrhne reťaz a vy so sebou nebudete mať nitovačku reťaze, nezostáva Vám nič iné, ako bicykel tlačiť celú cestu až domov. Bez nitovačky sa takisto nezaobídete pri výmene reťaze. Tento nástroj teda nesmie chýbať vo výbave žiadneho cyklistu.

Multikľúč

Topeak Mini 9 Pro multikľúče strieborné

Šikovný nástroj, ktorý v sebe spája rôzne nástroje. Častokrát v sebe multikľúč spája aj 10 a viac nástrojov. Multikľúč je zväčša ľahký a kompaktý. Výborne sa preto hodí najmä na cyklo túry. Stačí vám zobrať si so sebou na bicykel jeden multikľúč, namiesto množstva náradia.

Pumpa

mini pumpa

Ísť do servisu zakaždým, keď potrebujete dofúkať pneumatiky je nekomfortné. Pumpu by ste teda určite mali mať vo svojej výbave. Dobre je mať dve typy púmp. Jednu mini pumpu, ktorú si viete zobrať so sebou počas jazdy. Druhú dielenskú pumpu, s ktorou si viete duše dofúkať rýchlo doma. Pri výbere pumpy si dajte pozor, aby pasovala na typ ventilov, ktoré máte na duši. Väčšina púmp je dnes už univerzálna, na viacero typov ventilov. Prípadne existujú redukcie na ventily.

Centrovací kľúč

IMG 20220518 192523

Povolenie špicov je častý problém, ktorý postihuje cyklistov. Obzvlášť nepríjemne je, keď sa Vám koleso “rozladí” počas cyklo túry. Preto je dobré mať vo svojej výbave centrovací kľúč s ktorým dotiahnete špice na kolese. Tento nástroj je tiež nevyhnutnosť, keď si chcete vypliesť a vycentrovať vlastné kolesá na bicykel.

Kliešte na lanka a bowdeny

Kliešte na lanka

Lanká a bowdeny je potrebné na bicykli pravidelne meniť, aby ste zabezpečili plynulé radenie a efektívne brzdenie. Avšak bez špeciálnych kliešťov, nie je možné skrátiť lanká na požadovanú dĺžku. Preto si pridajte kliešte na lanka do svojej výbavy.

Imbusové, momentové kľúče a skrutkovače

Na bicykli sa neustále niečo uvoľní. Takisto na montáž a výmenu mnohých cyklo dielov je nevyhnutné použiť imbusové, momentové kľúče a skrutkovače. Ak tieto kľúče ešte nemáte, určite si ich zaobstarajte v dostatočných množstvách a vo viacerých veľkostiach. Výhodou je, že tieto kľúče sa Vám zídu nie len pri servise bicykla, ale aj pri rôznych opravách v domácnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím s Obchodnými podmienkami a Zásadami ochrany osobných údajov

Doprava zdarma nad 100€
Viac ako 1000 produktov skladom
100% Bezpečná platba
[]