Košík

Obchod: +421 904 359 191 info@mebik.sk

Renovácie: +421 904 005 261 renovacie@mebik.sk

https://mebik.sk/wp-content/uploads/2020/03/doprava3.pngDoprava ZDARMA pri objednávke nad 100€

SOBI 20

Sobi 20, bicykel ktorý nestarne

Jeden z najpopulárnejších bicyklov minulého storočia bol Sobi 20. Jeho typické vysoké riadidlá, si obľúbili všetky generácie. Oceňovali na ňom hlavne univerzálnosť, bezporuchovosť a perfektné manévrovacie schopnosti.

História Sobi 20

Bicykel sa vyrábal v podniku Velamos a práve naň poukazuje aj označenie bicykla. Podnik mal totiž svoju výrobu v meste Sobotín, z čoho vznikol názov Sobi. Číslica 20 potom značí 20 palcové kolesá, ktoré sú pre bicykel typické. Najväčšia produkcia tohto modelu bola v 80.rokoch 20.storočia a cena bicykla bola v tej dobe 1120 korún.

Sobi 20 má stále čo ponúknuť

Podnik Velamos, už síce zanikol, ale Sobi si svoju popularitu udržiava stále. Dokonca v poslednej dobe zažíva boom a je vyhľadávaným artiklom.Niet sa čomu čudovať. Nejedná sa síce o bicykel určený na dlhé trasy, zato v mestskom prostredí je neoceniteľným pomocníkom. Vďaka jeho praktickej veľkosti, je len málo miest kde sa sním nedá dopraviť. Pohodlne sa na ňom jazdí, aj ulicami plnými chodcov. Preto ho ľudia s obľubou využívajú napríklad, ak potrebujú rýchlo vybaviť potrebné veci na námestí. Navyše sa bez problémov zmestí do kufra auta. Stačí uvoľniť a sklopiť riadidlá. Môžete si ho teda zobrať so sebou aj na dlhšie trasy a mať ho stále po ruke. Pri domácom uskladnení vám zaberie takisto minimum priestoru.

Klasika na nezaplatenie

Nálepky SOBI 20 - biele
Nálepky Sobi 20

Ak ste fanúšik starej dobrej klasiky v pôvodnom vzhľade, máme pre Vás niekoľko komponentov, ktoré môžete využiť pri repasovaní svojho bicykla.Veľmi obľúbené sú retro svetlá, s napájaním na dynamo, alebo modernejšie s ledkami. Luxusný vzhľad Vášmu bicyklu dodajú 20″ chrómové blatníky.

 

Takisto máme v ponuke viacero plášťou, ktoré môžete použiť, ak Vaše pôvodné sú už zodraté. Osvedčené sú napríklad tie s bielym bokom. Nie žeby Sobi 20 nebol  rozpoznateľný aj bez toho, ale predsa len, sa Vám môžu zísť nálepky s nápisom SOBI 20..

Tunning Sobi 20

Sobi 20 majú ešte jednú zaujímavosť, ide o bicykel s veľkými možnosťami úprav vzhľadu. To je hlavný dôvod, prečo sa čoraz častejšie stretávame s rôznymi úpravami tohto bicykla . V Mebiku sme takisto podľa želania zákazníkov “vytunovali” niekoľko takýchto bicyklov.  Stretnúť tak môžete napr. Sobi 20 so 140 špicovými kolesami, BMX kolesami, alebo banánovým sedadlom. V prípade ak ste aj vy fanúšikmi moderných úprav, nechajte sa inšpirovať priloženou galériou a vymyslite si vlastný dizajn.

 

3 comments

  1. Zdravim.Renovujem si Sobi 20. Mam otazku na originl verzibicykla je aky prevodnik ?

    1. Boris Šoltés

      Dobrý deň, originál boli na Sobi 20, 1 prevodové kľuky so 46 zubami. Chrómové prevedenie, samozrejme na klin. Niečo podobné, ako máme na e-shope: https://www.mebik.sk/produkt/kluky-par-na-klin-46-zubov-170-mm/ .

  2. Dobrý deň ja si tak isto opravujem sobi 20 mám tam nechať prednú brzdu alebo je lepšie ju tam nedávať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím s Obchodnými podmienkami a Zásadami ochrany osobných údajov

Doprava zdarma nad 100€
Viac ako 1000 produktov skladom
100% Bezpečná platba
[]