Aj ty patríš medzi ženy, ktoré fitko veľmi nemusia? Napriek tomu by si rada zhodila par kíl, spevnila zadoček a nohy? Mame tip práve pre teba! Vďaka bicyklu to môže byť príjemnejšie. Osedlaj svojho dvojkolesového tátoša a nechaj prirodzené reakcie v tele, aby urobili svoju prácu. Cesta na nákupy, do práce, na poštu alebo len tak na skok za kamarátkou ti môžu vďaka bicyklu byť na úžitok. Spáliš pár kalórií, prevetráš hlavu od starostí a vytvaruješ si postavu. Tak prečo nie?
RADA!
- Nie je vôbec jedno, ako šliapeš na pedále. Počas jazdy sa do nich opieraj vždy prednou časťou chodidla, ktorú drž mierne naklonenú dolu.
- Kolená majú taktiež smerovať dopredu, rovnobežne s pedálmi.
- Častou chybou je tuhosť a guľatenie chrbtice, ramená aj šija by mali byť uvoľnené. Pri jazde by mal byť chrbát vystretý.
AKO POSTUPOVAŤ ?
Dôležité je vybrať si správnu veľkosť a typ bicykla.
Pri výbere veľkosti ti poslúžia praktické veľkostné tabuľky, kde si vyberieš veľkosť či už podľa výšky jazdca alebo podľa dĺžky nôh.
napr.
Podľa toho, kde budeš tráviť na bicykli najviac času, zvolíš si jeho typ.
- Krosový: Pre rekreačných cyklistov je najvýhodnejší. Hodí sa totiž tak na cesty, ako aj do ľahkého terénu.
- Trekkingový (mestský): Najideálnejšia voľba pre jazdu mestom. V Holandsku vlastní takýto bicykel hádam každý. Majú blatníky, svetlá aj nosiče. Dajú sa vytuningovať rôznymi ďalšími doplnkami. Do terénu sa ale nehodia.
- Horský (MTB): Využiješ ho, ak budeš jazdiť v náročných terénoch a horách mimo cesty.
DÔLEŽITÉ !
- Podľa zákona musíš mať pri jazde mimo obce na hlave prilbu, deti do 15 rokov ju musia mať aj v obci.
- Pre bezpečnosť sú dôležité reflexné prvky, či už na oblečení jazdca alebo odrazové sklá na bicykli. Ideálna je kombinácia oboch. Taktiež je dôležité mať na bicykli svetlá vpredu, ktoré ti posvietia na cestu v tme a vzadu, ktoré včas spozorujú vodiči áut.
A na záver trochu inšpirácie. Dievčatá, ktoré si už čo to na svojom bicykli odjazdili 🙂