Košík

Obchod: +421 904 359 191 info@mebik.sk

Renovácie: +421 904 005 261 renovacie@mebik.sk

https://mebik.sk/wp-content/uploads/2020/03/doprava3.pngDoprava ZDARMA pri objednávke nad 100€

Ako jazdiť na bicykli v zime

Tiež patríte k tým jazdcom, ktorých z bicykla nezosadia ani mínusové teploty? Jazda v zime sa môže niekomu zdať nepredstaviteľná. Ak sa však na ňu dobre pripravíte, chladnejšie počasie vás neprekvapí. Spísali sme pre vás niekoľko tipov, ako jazdiť na bicykli v zime, a zároveň si to užiť.

  • Dbajte na bezpečnosť: Počas zimy viac ako inokedy je potrebné prihliadať na bezpečnosť. Stmieva sa skôr, viditeľnosť je nižšia, vozovky šmykľavejšie. Odporúčame preto kvalitné osvetlenie a reflexné prvky. Dajte o sebe na ceste vedieť. Vhodný je očný kontakt so šoférmi a zvýšená pozornosť.
  • Používajte vhodné plášte: Doprajte svojmu bicyklu zimnú obuv. Odporúča sa jazdiť na širších plášťoch s dezénom. Plášte s hrotmi sú ideálne.
  • Zimná výbava bicykla: Niektorý cyklisti majú na zimu vyhradený druhý bicykel. Napríklad váš starší bicykel, môže byť na zimu skvelým spoločníkom. Keďže posypová soľ, kamienky, a mráz nie sú pre váš bicykel zrovná ideálny spoločník. Na škodu vám určite nebudú blatníky. Taktiež skontrolujte svoje pedále, či majú protišmykovú ochranu.
  • Údržba bicykla: Posypová soľ z vozovky a zvýšená vlhkosť sú nepriateľom číslo jedna pre Váš bicykel.   To je dôvod, prečo Váš bicykel potrebuje v zime zvýšenú starostlivosť. Údržba bicykla sa odporúča po každej jazde. Dôkladné umytie, osušenie a uskladnenie v suchu sú základ. Netreba zabúdať na dôkladné mazanie. Výrazne si tak predĺžite životnosť bicykla a tiež zvýšite komfort počas jazdy.
  • Teplé oblečenie je základ: Kvalitné oblečenie, ktoré vás udrží v teple a v suchu je veľmi dôležité. Odporúča niekoľko vrstiev kvalitného termo oblečenia. Vrchnú vrstvu si vyberte s vodeodolného materiálu. Ďalšou dôležitou výbavou sú zimné topánky, ideálne nad členky, cyklistické rukavice s dlhými prstami a čiapka zakrývajúca uši.
  • Štýl jazdy: Prispôsobte svoj štýl jazdenia podmienkam. Snažte sa jazdiť v stabilnej stope. Majte na pamäti, že brzdná dráha je v zime dlhšia. Prednú brzdu používajte minimálne, zamedzíte tak šmykom a znížite riziko pádu.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím s Obchodnými podmienkami a Zásadami ochrany osobných údajov

Doprava zdarma nad 100€
Viac ako 1000 produktov skladom
100% Bezpečná platba
[]