0911 894 228        info@mebik.sk

https://i1.wp.com/mebik.sk/wp-content/uploads/2020/03/doprava3.png?resize=22%2C15&ssl=1Doprava ZDARMA pri objednávke nad 70€

Ako jazdiť na bicykli v zime

Tiež patríte k tým jazdcom, ktorých z bicykla nezosadia ani mínusové teploty? Jazda v zime sa môže niekomu zdať nepredstaviteľná. Ak sa však na ňu dobre pripravíte, prvý sneh vás určite neprekvapí. Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov ako jazdiť na bicykli v zime bez toho aby ste odmrzli.

  • Dbajte na bezpečnosť: Počas zimy viac ako inokedy je potrebné prihliadať na bezpečnosť. Stmieva sa skôr, viditeľnosť je nižšia, vozovky šmykľavejšie. Odporúčame preto dostatočne osvetlenie a reflexné prvky. Dajte o sebe na ceste vedieť. Vhodný je očný kontakt so šoférmi a zvýšená pozornosť.
  • Používajte vhodné plášte: Doprajte aj svojmu bicyklu zimnú obuv. Odporúča sa jazdiť na širších plášťoch s dezénom. Plášte s hrotmi sú ideálne
  • Zimná výbava bicykla: Niektorý cyklisti majú na zimu vyhradený druhý bicykel. Napríklad váš starší bicykel môže byť na zimu skvelým spoločníkom. Keďže posypová soľ, kamienky, a mráz nie sú pre váš bicykel zrovná ideálny spoločník. Na škodu vám určite nebudú blatníky. Taktiež skontrolujte svoje pedále, či majú protišmykovú ochranu.
  • Údržba bicykla: Súvisí s predchádzajúcim bodom. Váš bicykel potrebuje v zime zvýšenú starostlivosť. Dôkladné umytie, osušenie a uskladnenie v suchu sú základ. Netreba zabúdať na dôkladné mazanie po každej jazde.
  • Nahoďte sa: Móda a mestská cyklistika idú ruka v ruke. Čo môže byť v zime štýlovejšie ako kukla a lyžiarske okuliare? Len si dajte pozor aby ste práve nemali namierené do banky. Nezabudnite na vrstvenie oblečenia. Niekoľko vrstiev termo oblečenia vás udrží suchých a v teple. Ďalšou povinnou výbavou sú zimné topánky, ideálne nad členky. Rukavice vyberajte také, aby ste v nich mali dobrú kontrolu riadenia.
  • Štýl jazdy: Prispôsobte svoj štýl jazdenia podmienkam. Snažte sa jazdiť v stabilnej stope. Majte na pamäti, že brzdná dráha je v zime dlhšia. Prednú brzdu používajte minimálne, zamedzíte tak šmykom a zbytočným pádom.

A čo tak zabiť všetky muchy jednou ranou? Čo poviete na tohto tlusťocha?

Bicykel na zimu
Fat bike. zdroj fotky: www.fat-bike.com

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zdarma

Pri objednávke nad 70€

Garancia vrátenia peňazí

Do 30 dní od doručenia objednávky

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa

[]