Mebik vznikol z jednoduchého nápadu, skonštruovať originálny retro bicykel. Inšpiráciou boli návštevy cyklokrajín, ako Holandsko a Taliansko. Rýchlo sme zistili, že rekonštruovanie bicyklov nás baví. Navyše, náš bicykel si vyslúžil pozornosť okolia a tak sme sa rozhodli v tejto činnosti pokračovať a vymýšľať nové prevedenia.

Keďže bol o naše bicykle naďalej záujem, začali sme ich vyrábať na mieru. To napokon vyústilo k otvoreniu predajne a spusteniu internetového obchodu, v ktorom nájdete produkty prevažne pre mestskú cyklistiku a kde si takisto môžete kúpiť jeden z našich bicyklov.

Medzi tým ubehol určitý čas, ale naša motivácia zostala rovnaká. Chceme prinášať ľuďom, ktorý využívajú naše bicykle, radosť z jazdy. Preto vyrábame bicykle naďalej ručne a každý je svojím vzhľadom unikátny. Veríme, že postupne sa na Slovensku udomácni kultúra mestskej cyklistiky a Mebik bude pri tom.

Zatiaľ budeme pre vás naďalej konštruovať bicykle a pomáhať vám pri rekonštrukciách do ktorých sa sami pustíte. Takže pokojne sa na nás obráťte, ak budete čokoľvek potrebovať. Radi vám pomôžeme zo všetkým čo sa týka mestských a retro bicyklov. Ak chcete o nás vedieť najnovšie informácie sledujte Mebik Fanpage, alebo nám napíšte.

Ukážka bicyklov, na ktorých sme pracovali: